Kurucumuz

Fahri Kulaberoğlu

Fahri KULABEROĞLU

Babamız, Fahri Kulaberoğlu 1952 yılında Rize Ardeşen’de doğdu.

Maçka Endüstri Meslek Lisesini başarı ile bitirdi ve 1973 yılında Burslu Olarak İsviçre Basel Üniversitesinde Elektrik Okudu. 3 yıl süreyle hem okuluna devam etti hem de çalıştı. Mezun olmadan Türkiye’ye döndü.

1977’de Taşkızak Tersanesinde 210 Baş Mühendisliği Elektrik Keşifçisi olarak çalışmaya başladı.

Ülkesine daha faydalı olmak maksadı ile yurt dışından alınan ürünlerin Türkiye’de üretilebileceğini ve bu sayede ülkeden döviz çıkısını engelleyebileceğini düşündü ve görevinden istifa etti.

30 yıldan fazladır bu sektörde yenilikçi ürünler geliştirmeyi hedefledi ve çok çalıştı, işini aşkla yaptı, üretmeyi çok sevdi, ticari kaygı gözetmeksizin inovasyonu şirket politikası olarak benimsedi ve daha önce üretilmemiş yeni ürünlerin Türkiye’de geliştirilmesini sağladı. Ayrıca Deniz Ticaret Odası yönetiminde de hizmet verdi.

Analitik, yenilik peşinde koşan, neşeli bir kişilikti. Evli ve 3 çocuk sahibiydi.

Her koşul ve şartta doğru olmayı vatanına faydalı bireyler olmayı çalışkan olmayı öğreten sevgili babamızı işinin başında iken yakalandığı Covid-19 nedeniyle 29.11.2020 tarihinde kaybettik.

Vefatından 2 yıl önce biz üç çocuğunu şirkette topladı ve kurumsallaşma hedefi koyduğunu söylemişti.

Hayatı bu hedefi görmeye yetmediği için biz çocukları onun bu hedefini gerçekleştirmek ve yurtdışı pazarlara da açılmak üzere hep birlikte işe koyulduk. Müşterilerimizin bu süreçte bize duydukları güven ve değerli destekleri için teşekkür ediyoruz.

Babamızın bize bıraktığı bu mirasın, onun çalışma ilke ve değerlerinden ayrılmadan Türkiye’nin en değerli kurumsal şirketleri arasına girmesi için söz veriyor ve yolumuza 3 kardeş olarak devam ediyoruz.

Burak KULABEROĞLU

Genel Müdür

Zeynep KULABEROĞLU

İdari İşler Genel Müdür Yardımcısı

Pınar AKGÜÇ

Finans Genel Müdür Yardımcısı

KISA TARİHÇE

1989

1989 yılında 25 m2 lik bir alanda kuruldu.

1990

1990 yılında İlk yerli Elmors Feneri üretilmeye başlandı.

1992

1992 yılında İlk yerli Haberleşme sistemlerinde Sp telefon eski tip SPT12a üretildi.

1998

1998 yılında İlk yerli Gemi düdüğü üretilmeye başlandı.
TOP